Top
سایز کلاه کاسکت

سایز کلاه کاسکت مناسب شما چیست؟

سایز کلاه کاسکت

سایز مناسب کلاه کاسکت در هنگام خرید آن بسیار اهمیت دارد و یکی از موارد مهم در راهنمای خرید کلاه کاسکت است. شما همیشه باید قبل از خرید کلاه ایمنی، آن را بررسی و امتحان کنید؛ اینکه همه ی اجزای کلاه در جای صحیح خود قرار بگیرد، کاملا اندازه باشد و فشاری به سر و صورت وارد نکند، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله سعی در بیان مطالبی داریم تا بوسیله ی آنها شما را در پیدا کردن سایز کلاه کاسکت مناسبتان راهنمایی کنیم.

“همچنین اگر به دنبال خرید کلاه کاسکتی مناسب هستید، می توانید به مقاله ی راهنمای خرید کلاه کاسکت، مراجعه نمایید.”

اهمیت سایز و ابعاد کلاه کاسکت

وقتی شروع به پیدا کردن مناسب ترین کلاه ایمنی برای موتور سواری می کنید، باید دقت کنید تا کلاه کاسکت به درستی روی سر موتور سوار قرار گیرد و اندازه ی آن طوری باشد تا کلاه کاملا اطراف سر را از بالای ابرو به بعد، بپوشاند. شما حتی اگر بهترین کلاه ایمنی جهان را هم گذاشته باشید ولی سایز کلاه کاسکت مناسب سر شما نباشد، انگار کلاهی روی سر خود نذاشته‌اید. کلاه کاسکت باید به راحتی پوشیده شود و سر را تحت فشار قرار ندهد و بند چانه باید به اندازه ای محکم باشد که فقط دو بند انگشت بین بند و پایین چانه فاصله باشد. اگر سایزکلاه کاسکت شما بزرگ باشد به اطراف می چرخد و در سرعت زیاد باعث اختلال در دید و … می‌شود. از طرفی دیگر اگر کلاه کاسکت برای سر شما کوچک باشد؛ باعث سردرد و… می شود. بعد از برداشتن کلاه از روی سر، دقت کنید که روی سرتان علائمی چون قرمزی پوست یا … نباشد که در این صورت یعنی کلاهتان خیلی محکم بوده و به سرتان فشار وارد کرده است. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اندازه ی کلاه ایمنی برند های مختلف ممکن است کمی باهم متفاوت باشند.

ابعاد استاندارد کلاه کاسکت

برای دقیق تر پیدا کردن سایز کلاه کاسکت، می‌توانید دور سرتان را اندازه‌ گیری کنید. برای این کار متر را در بالای ابرو و دورتا دور سرتان قرار دهید و وسیع‌ترین قسمت سرتان را اندازه بگیرید. حال می توانید طبق اندازه های زیر، سایز کلاه کاسکت مناسب خود را پیدا کنید.

سایز کلاه کاسکت

یک نکته برای موتورسواران عینکی!

اگر چشمتان ضعیف است و موقع سواری عینک می‌زنید،باید توجه داشته باشید که عینکتان به راحتی درون کلاه کاسکت برود و دسته ی آن اذیتتان نکند.

بالشتک های کلاه کاسکت

برخی از کلاه کاسکت ها قابلیت این را دارند که بالشتک یا پدهایی را به فضای داخلی کلاه اضافه و یا کم کنید. این پد ها به شما این امکان را می دهند تا متناسب با شکل منحصر به فرد سر خود، فضای داخلی کلاه را تنظیم کنید تا هم سایز کلاه کاسکت دقیق خود را ایجاد کنید و هم فضای راحت تری برای سر خود ایجاد کنید.

Post a Comment